نگاه متفاوت به تازه های ایران و جهان
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر
نشریه نیویورک تایمز در گزارشی که شنبه منتشر شده است، اعلام کرد اسرائیل کرم رایانه‌ای استاکس‌نت را از پیش مورد آزمایش قرار داده بوده است تا بتواند مخرب باشد.
-طی عملیاتی که تایمز از آن به عنوان تلاش مشترک آمریکا و اسرائیل برای تخریب اهداف هسته‌ای ایران یاد کرده، گفته شده است که آزمایش بر روی کرم مخرب استاکس‌نت طی دو سال گذشته و در مجموعه حفاظت شده دیمونا انجام گرفته است.

نیویورک تایمز به نقل از یکی از متخصصان اطلاعاتی و نظامی نا‌شناس و آشنا با مجتمع دیمونا می‌گوید: اسرائیل سانتریفوژهایی مشابه نمونه‌های نیروگاه نطنز در ایران را در این مجتمع راه اندازی کرده و آن‌ها را تحت تاثیر این کرم رایانه‌ای قرار داده است.

به گفته یکی از محققان آمریکایی دلیل مخرب بودن این کرم انجام گرفتن آزمایشهای قبلی بر روی آن‌ها بوده است.

تایم می‌گوید بسیاری از متخصصان امنیتی باور دارند حملات این کرم به پایان نرسیده و نسخه‌های جدیدتری از آن برای تخریب بیشتر در راه هستند.

علی اکبر صالحی سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در آذر ماه که ریاست سازمان انرژی اتمی را بر عهده داشت، با تاکید بر اینکه ویروس استاکس‌نت از یک سال و نیم پیش وارد نیروگاه شده است گفت: «با همت جهادگران و محققان حوزه هسته‌ای کشور این ویروس با دیوار بسته‌ای مواجه شد و دشمنان پس از آنکه از این هدف خود ناکام شدند اقدام به افشاسازی انتشار این ویروس کردند.»

صالحی همچنین به گزارش سایمنتک اشاره کرد و یادآور شد: «در صورت موفقیت دشمنان سازمان انرژی اتمی قادر به ادامه فعالیت خود نبود در حالی که مرور زمان و گزارش‌های آژانس هسته‌ای نقض این گفته را اعلام خواهد کرد.»

منبع: مهر
 
راهنما و ابزار رفع بدافزار Stuxnet  در ادامه مطلب . . .

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: اخبار , ایران , سیاسی , ,
برچسب‌ها: ویروس , بیماری , زاکس , امریکا , اسرائیل , ,
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر
جست‌وجوهای اینترنتی٬ شبکه‌های اجتماعی و حتی ایمیل‌های شخصی حالا تبدیل به داده‌های استراتژیکی شده‌اند که باید از آن‌ها در برابر کنترل خارجی حفاظت کرد.
سایت فارین پالیسی با انتشار یک یادداشت تحلیلی، تلاش‌‌های دولت امریکا را برای "آزادی اینترنت"، سیاست‌های شکست‌خورده و بدون دستاورد عنوان کرد و این سیاست‌ها را سر منشأ دخالت دولت‌ها در اینترنت دانست.

-ایوگنی موروزوف، تحلیل‌گر این سایت با اشاره به صحبت‌های هیلاری کلینتون، وزیر خارجه امریکا درباره آزادی اینترنت نوشت: با گذشت یک سال می‌توان گفت که "دستور کار آزادی اینترنت" دستاورد ملموسی به‌ همراه نداشته و هر چه زمان بیشتر می‌گذرد، شباهت‌های بیشتری میان این طرح و "دستور کار آزادی" که طرح نه‌ چندان تکنولوژیک جرج بوش برای دموکراتیزاسیون خاورمیانه بود، هویدا می‌شود. تلاش خانم کلینتون باعث تولید تیترهای شیک و جذاب خبری شد و بحث‌های گسترده و ‌گاه مفیدی در فضای مجازی برانگیخت، اما نتیجه‌بخش نبود و نمی‌توان دستاورد یا دستاوردهایی برای آن برشمرد.

                                                          . . .

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: عکس , جنجالی , اخبار , ایران , جهان , سیاسی , ,
برچسب‌ها: فضای مجازی , امریکا , آزادی اینترنت ,
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر
شاید باور این موضوع که آمریکا می‌تواند بلند پروازی‌های ایران را محدود یا متوقف کند، بسیار آسان باشد، اما حقیقت این است که نه تنها ایران فعالیت‌های خود را متوقف نخواهد کرد بلکه در رسیدن به اهدافش بیشتر تحریک خواهد شد.
اندیشکده بروکینگز در مقاله‌ای به بررسی اشتباهات آمریکا در تحریم ایران پرداخت و سیاست‌های اشتباه آمریکا را باعث شدت گرفتن برنامه‌های هسته‌ای ایران خواند.
-اندیشکده بروکینگز یکی از مرکز مطالعات استراتژیک است و تشکیل دهنده عقبه تئوریک دولت دموکراتها، در مقاله‌ای به بررسی وضعیت تحریم‌های ایران پرداخت و نوشت: تصویب تحریم از عملیاتی کردن آن‌ها آسان‌تر است. صرف استفاده‌ کلامی از سیاست محدودسازی و تحریم بدون آرایش و تجهیز برای حمله‌های نظامی نه تنها نشانگر عدم مسئولیت و وظیفه نشناسی است بلکه ایران را به تجاوز و تخطی تشویق می‌کند.
                                                                . . .

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: اخبار , جهان , سیاسی , ,
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر
سازمان‌های اطلاعاتی مختلف رژیم صهیونیستی از جمله موساد و شاباک به دقت اطلاعات قرار داده شده از سوی جوانان فلسطینی را در فیس‌بوک پیگیری و آنالیز کرده و از این طریق قربانیان خود را به دام می‌اندازند.
اعترافات تعدادی از جوانانی که به اتهام همکاری با موساد رژیم صهیونیستی در زندان‌های غزه به سر می‌برند، نشان می‌دهد که تمامی آن‌ها از طریق فیس‌بوک و یا حتی مسنجر به این دام گرفتار شده و اولین گام از این طریق برداشته شده است. 

- به نقل از شبکه ندای قدس، با نگاهی به اعترافات بسیاری از این افراد که رسانه‌های فلسطینی آن‌ را منتشر کرده‌اند، مشخص شده است که سازمان‌های اطلاعاتی مختلف رژیم صهیونیستی از جمله موساد و شاباک به دقت اطلاعات قرار داده شده از سوی جوانان فلسطینی را در فیس‌بوک پیگیری و آنالیز کرده و از این طریق قربانیان خود را به دام می‌اندازند.

این رسانه‌ها هم‌چنین فاش کردند: «شاباک به تعدادی از افراد دستور داد تا با تاسیس سایت‌هایی اقدام به قرار دادن اطلاعات تسلیحاتی کرده و بدین شکل مراجعه کنندگان به سایت را شناسایی و اطلاعات آن را در اختیار این سازمان قرار دهند.»

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: اخبار , سیاسی , اجتماعی , ,
برچسب‌ها: فیس بوک , فیلتر , موساد , اسرائیل , صهیونیست ,
تاریخ : 1 فروردين 1389
نویسنده : باصر

با سلام.هدف از ایجاد این وبلاگ ایجاد فضایی پویا با ارائه مطالب آموزنده و البته علمی و خبری است، به گونه ای که انشاءالله بصیرت در ما هرچه بیشتر تقویت شود.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0

صفحه قبل 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 صفحه بعد

آخرین مطالب

/
نگاه متفاوت به تازه های ایران و جهان